Bismillâhirrahmânirrahîm بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

Bir kısım insanlar, ticaret ve eğlence görünce, seni bırakarak ona yönelip gittiler. De ki: “Allah’ın katında olanlar, eğlenceden ve ticaretten daha hayırlıdır ve Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır.”

وَإِذَا رَأَوْا تِجَارَةً أَوْ لَهْوًا انفَضُّوا إِلَيْهَا وَتَرَكُوكَ قَائِمًا قُلْ مَا عِندَ اللَّهِ خَيْرٌ مِّنَ اللَّهْوِ وَمِنَ التِّجَارَةِ وَاللَّهُ خَيْرُ الرَّازِقِينَ
Ve iza reev ticareten ev lehveninfaddu ileyha ve terekuke kaima, kul ma indallahi hayrun minel lehvi ve minet ticareh, vallahu hayrur razıkin.(Cuma Suresi 11. Ayet )

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

” Ey yüce Rabbimiz! Geçimimizi sağlayabilmek ve helal rızık elde edebilmek için, çalışan bizlere sağlıklı ve afiyetle bir iş günü ihsan eyledin. Bizlere verdiğin nimetlere hamdolsun, sağlık ve afiyete.”

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

” Ya Rab! Doğru yoldaki tüccar kıyamette peygamberlerle, şehitlerle ve Sıddıklarla birliktedir.” müjdesine ermeye, asla doğruluktan ayrılmamayı bizlere nasip eyle. Ticarethanemizdeki alışverişimizde her zaman doğruluk ve güven olsun. bizler helal rızkın peşindeyiz. Harama el uzatmaktan, kazancımıza haram karıştırmaktan bizi muhafaza eyle. Hiç kimseyi aldatmadan kazançlarımızın bereketli olmasını eyle. Cimrilikten, israftan, acizlikten, ahlaksızlıktan, tembellikten, haddini aşmaktan ve azgınlıktan sana sığınırım. Bizleri nefsine uyup kötülük işleyenlerden eyleme. İşlerimizi kolaylaştır, güçleştirme. Kazancımızı bereketli kıl. Elde ettiklerimizi israf etmekten koru, senin razı olacağın şekilde kendimiz, ailemiz ve tüm insanlar için en hayırlı şekilde kullanmayı nasip eyle. İşyerimizi, mallarımız, canımızı her tür afetten soygundan, yangından, tüm tehlikelerden koru. Amin.”

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

” Allah’ın adıyla, Allah’ım pazarın ve içindekilerin hayrını ve yararını senden diliyorum. Pazarın ve içindekilerin şerrinden sana sığınırım. Allah’ım pazarda zarara uğramaktan, aldatılmaktan sana sığınırım.”